Pécsi Református Kollégium Technikuma és Szakképző Iskolája

OM kód: 027413/019 | 7960 Sellye, Zrínyi Miklós utca 2.

HírekKözérdekű adatoke-Kréta főoldalKRÉTA
Széchenyi 2020

Mezőgazdasági gépésztechnikus

Mezőgazdasági gépésztechnikus illusztráció

Mezőgazdaság és erdészet ágazat agrárgépész területének érettségivel és technikus szintű szakképzettség megszerzésével zárul.

A mezőgazdasági gépésztechnikus tevékenységére a korszerű, robotizált mezőgazdasági gépekkel történő munkavégzés jellemző.

A mezőgazdasági gépésztechnikus előkészíti, üzemelteti és javítja a mezőgazdaságban alkalmazott korszerű erő- és munkagépeket, önjáró betakarítógépeket, mezőgazdasági rakodógépeket. Mezőgazdasági vállalkozóknál, szolgáltatóknál irányítja a mezőgazdasági termelés gépi munkáit, biztosítja a gépüzemfenntartás műszaki feltételeit. A képzés ideje alatt mezőgazdasági gépek közúti vezetéséhez szükséges „T” kategóriás jogosítványt szereznek a képzésben résztvevők.

Ajánlott minden fiatal számára, akit érdekel a mezőgazdaság, azon belül szeretne korszerű mezőgazdasági gépekkel dolgozni, azokat vezetni, üzemeltetni, mezőgazdasági vállalkozást működtetni.

KOMPETENCIAELVÁRÁS

Precíz munkavégzés, jó szervezési és irányítási képesség, önálló döntéshozatal, jó mozgáskoordináció, kézügyesség, logikus gondolkodás, csapatmunka.

A SZAKKÉPZETTSÉGGEL RENDELKEZŐ

• karbantartja a mezőgazdasági erő- és munkagépeket, gépészeti berendezéseket;
  • kiválasztja és előkészíti a mezőgazdasági gépcsoportot, önjáró betakarítógépet az előírt agrotechnikai követelmények szerinti munkák ellátásához;
  • szakszerűen üzemelteti a mezőgazdasági gépeket, traktorokat, kombájnokat, rakodógépeket;
  • mezőgazdasági gép, gépegység állapotát diagnosztikai eszközökkel meghatározza, hiba feltárást végez;
  • elvégzi a mezőgazdasági gépek, gépi berendezések javítását;
  • irányítja a mezőgazdasági termelés gépeinek üzemeltetését, üzemfenntartását;
  • a precíziós gazdálkodást segítő elektronikai rendszereket telepíti és kezeli;
  • piackutatáson alapulóan megtervezi, elindítja és működteti a mezőgazdasági vállalkozást.

Pécsi Református Kollégium Technikuma és Szakképző Iskolája

7960 Sellye, Zrínyi Miklós utca 2.

Telefon: +3673480234

E-mail: sellye@refipecs.hu